Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Blog2 » Jaki wybrać zasilacz do ledów?
Zmiana języka
PolskiAngielski
Nasze hity
Nowości w sklepie
Kontakt
 • Jacek Rychlik
  NIP: PL6221013955
 • E-mail:sklep@led-ovo.eu
 • Telefon731 03 05 61
  731 81 75 77
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
 • Bierzemy udział w programie

  "RZETELNA FIRMA"

  JB12OE74

Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jaki wybrać zasilacz do ledów?

Data dodania: 08-01-2022 Produkty bazujące na technologii LED zyskują coraz większą popularność w polskich domach. I nic w tym dziwnego, ponieważ cechują się wieloma zaletami, takimi jak energooszczędność, doskonały wygląd oraz wysoka uniwersalność. W przypadku wielu z nich konieczne jest jednak dobranie odpowiedniego zasilacza. Jak sprawdzić, czy dany produkt spełni swoje zadanie? I na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. 

Jak dobrać zasilacz do LED?

Zasilacz LED wykorzystywany jest w przypadku wielu produktów, a w szczególności do użytkowania taśmy LED. Jak wybrać rozwiązanie, które będzie służyło nam przez długi czas? Po pierwsze, należy kupować jedynie produkty wysokiej jakości, wykonane z materiałów nieszkodliwych i bezpiecznych. Jednak to nie wszystko. Stosowany zasilacz powinien być dedykowany specjalnie do oświetlenia LED, a najlepiej konkretnie do produktu, który zakupiliśmy wcześniej. Dodatkowo powinna być to propozycja stałoprądowa i stabilizowana, czyli taka, która nie uszkodzi taśmy. 

Co ważne, moc zasilacza powinna zostać dopasowana do długości taśmy LED, z której będziemy korzystać. Jak dokonać obliczeń, które pomogą nam podjąć słuszną decyzję? Najprostszym sposobem jest sprawdzenie mocy znamionowej metra zakupionej taśmy oraz jej długości. Następnie konieczne jest wykonanie prostego mnożenia i dodanie 10%. Wynik pokaże nam, jaka jest niezbędna moc zasilacza. 

O czym pamiętać?

Podczas zakupów warto pamiętać także o innych ważnych zasadach. Oto niektóre z nich:  

 • zasilacz może być mocniejszy, ale nigdy słabszy od wyliczonego zapotrzebowania,
 • zasilaczy nie łączymy ze sobą, ponieważ nie sprawi to, że będą mogły one obsługiwać dłuższy odcinek taśmy,
 • najważniejsze jednostki, które warto znać to jednostka mocy (W - WAT), natężenie (A - AMPER) oraz napięcie (V - WOLT),
 • należy także pamiętać, że napięcie wejściowe, to rodzaj prądu, który doprowadzamy do zasilacza (najczęściej 230 V); napięcie wyjściowe to prąd, który pracuje między zasilaczem a samym źródłem światła; a moc zasilacza to ilość Wat (iloczyn napięcia wyjściowego oraz natężenia).

Zasilacze LED dostępne są w wielu różnych formach, w tym jako zasilacze wtyczkowe, zasilacze  hermetyczne, zasilacze  modułowe, zasilacze meblowe, czy specjalne zasilacze, przystosowane do montażu w puszce. Decydując się na konkretne rozwiązanie pod uwagę warto wziąć m.in. miejsce montażu, możliwości ukrycia danego elementu, czy rodzaj produktu, który chcemy użytkować. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Dodatkowe opcje przeglądania